Bir şefkat kahramanı: Saadet Öğretmen

15 Temmuzun yıldönümü vesilesiyle biriken söyleyeceklerimiz nedeniyle o haftaya denk gelen saklı kalmış kabusların meleği Saadet Öğretmenin haberine dair yorumlarımız da bu yıldönümünün gölgesinde kaldı.

15 Temmuzun yıldönümü vesilesiyle biriken söyleyeceklerimiz nedeniyle o haftaya denk gelen saklı kalmış kabusların meleği Saadet Öğretmenin haberine dair yorumlarımız da bu yıldönümünün gölgesinde kaldı. Oysa O, karanlıkta kalan sireti suretinden vahşi eller arasında solan çocukların dramını haykırıyordu yıllardır. Evet, “Pedofili”den bahsediyorum. Hususiyle kırsal kesimlerde yaşanan pek çok aile faciasının yalnızca biri olmakla birlikte, doğu toplumlarının sessiz feryadı. Zira kırılan konu yen içinde bırakmayacak bu facia her gün incitilmiş ruhlar mezarlığına istikbalin toplumunu gömüyor hem de topluca. Saadet öğretmenin bu uğurda mücadelesini anlatmak her türlü mesleği aşan bir vazife ve belki de bir vecibe idi bizim için. Hemen harekete geçip kendisiyle gazetemiz için bir röportaj yaptım. İlerleyen günlerde o röportajı okuma imkanınız  olduğunda siz de saadetli bir  toplum adına Saadet öğretmenlere neleri borçlu olduğumuzu  anlayacaksınız. Zira onun sizlere söyleyecek çok şeyi var. 
 
BİR PROJEDE SERHAT KILIÇ VARSA

Hayatta bir tipleme, bir tip senaryoda olacak diye bir kaide yok. Bir polis komiseri illa ki makamın gereği kasıntı olmak zorunda değil. Zaten makamın izzeti ve ciddiyeti de kasıntılıkla değil vakarla korunur. Bunlar varsa yani sizde. Komik, fevri, şakacı, sevimli, heyecanlı, vurdumduymaz, saf kalpli olmak da karakter olmanın gereği olarak güzel durabilir üzerinizde. Serhat Kılıç oynadığı bütün rollerde kendi rengini, tonunu muhafaza eden bir oyuncu. Onu kadroya alan senarist diğerleri ile ilgilensin. Her pazartesi Star TV’de ekrana gelen Çember isimli mini/midi diziyi izlemek için en önemli iki nedenimden biri sevgili Serhat’tır. 
 
HADİSE'Lİ TEMMUZ
 
Şarkı gibi elegant bir klipi kim çeker elbet de Hadise… Ben hem albüm, hem klip, hem de  şarkı seçimi itibari ile Hadise kadar mevsimine göre iş yapıp tutturan bir sanatçı tanımıyorum. “Şampiyona Şeker” klipini izlediğim andan beri bu ay aynı heyecanla bir başka klip izlemedim.
 
ÖMÜR VAROL TEK BAŞINA
 
Onu bugünlerde Beyaz TV’de sabah programlarını tek başına sunarken görünce bir kere daha anladım ki düzeyli olması istenen, içi dolu olması istenen bir proje için; sadece Ömür yeterli diye düşünüyorum.